Mail Print

Uzavírací a regulační válce

Typ. řada 50

označení – URV – uzavírací a regulační válec
provedení – dálkově ovládaný
 

CHARAKTERISTIKA A POUŽITÍ :

Uzavírací a regulační válce jsou určeny k instalaci do svislých dopravních cest (gravitačních skluzů) práškových a jemně zrnitých (do 5 mm), sypkých nebo čeřených materiálů v technologických linkách především výroby stavebních hmot. Slouží k uzavření, případně regulaci průtoku suroviny v následných vodorovných nebo svislých dopravních cestách. Zařízení konstruované především pro mleté, práškové materiály je prachotěsné. Teplota dopravovaného suchého materiálu může být –30 až +100°C, u práškových materiálů s vlhkostí max. 1% je pracovní teplota 0 až 100°C.


ROZMĚRY A PARAMETRY ZAŘÍZENÍ :

Typová řada uzavíracích a regulačních válců URV je navržena v 8-mi velikostech < od 150 x 150 mm do 650 x 650 mm > ( viz tabulka – projektový podklad ). Pro nasazení do dopravní cesty je rozhodující průtočný průřez, uváděný v tabulce. Ovládání zajišťují otočné pneumatické nebo elektrické servopohony. Dodávané zařízení je osazeno pneumatickými a elektrickými prvky renomovaných firem navrženými výrobcem, příp. podle objednávky nebo dohody s odběratelem.


POPIS PROVEDENÍ :

Uzavírací a regulační válce jsou konstruovány k uplatnění ve svislých gravitačních skluzech čtvercového průřezu k regulaci toku materiálu do technologické linky. Vnitřní regulační válec je ovládaný otočným pneumatickým nebo elektrickým servopohonem příslušné velikosti, odpovídající potřebnému kroutícímu momentu. V případě nasazení pneupohonu jsou součástí dodávky i ručně nebo dálkově ovládané rozvaděče a ventily. K provozu klapky je nutno zajistit upravený tlakový vzduch.

Provedení – těleso uzávěru je svařované konstrukce se vstupní a výstupní čtvercovou přírubou. Usměrňování toku materiálu zajišťuje vnitřní válec opatřený průtočným otvorem .a uzavírací plochou. Tvarem průtočného otvoru je možno upravit průběh podávaného množství v rozsahu regulace. Válec je uchycen pomocí čepů do samomazných pouzder na vnějších víkách klapky. Vnitřní válec, uložení čepů a vnější víka jsou opatřena těsněním k zamezení prašnosti.

Adresní provedení a speciální požadavky je nutno konzultovat s výrobcem !!!

Fotogalerie

Uzavírací a regulační válce1 Uzavírací a regulační válce
 

Soubory ke stažení

Co děláme?

Dodávky dopravního zařízení a kompletů

jako jsou např. pásové dopravníky, korečkové elevátory, šnekové dopravníky, skříňové a pásové podavače, turniketové podavače, šoupátkové uzávěry, uzavírací klapky, míchače a elementy pro pneudopravu.

Řešení technologických procesů úpravy nerostných surovin

a výroby stavebního kameniva s následným zpracováním realizační dokumentace a ucelenými dodávkami výrobních uzlů a provozních souborů.

Dále můžeme vyrábět a dodávat

Ocelové konstrukce (pouze části, které kompletují námi dodávané stroje, tzn. vstupní a výstupní části, obslužné plošiny), sila, zásobníky, skluzy atd.

 

Kontaktní formulář