Mail Print

Tyčové uzávěry

Typ. č. 47

označení – TU
provedení – ruční , svařované
 

CHARAKTERISTIKA A POUŽITÍ :

Tyčové uzávěry jsou určeny k provoznímu a havarijnímu uzavírání a regulaci toku materiálu z výpustných otvorů násypek, zásobníků a podobných zařízení. Jsou vhodné pro široký okruh zrnitých materiálů s granulometrií v rozsahu 10 a více mm , v technologických souborech primárního zpracování vápence, stavebního kameniva a podobných produktů. Není vhodné používat pro prašné materiály. Otevírání a uzavírání tyčí se provádí ručně.


ROZMĚRY A PARAMETRY ZAŘÍZENÍ :

Typové řady tyčových uzávěrů obsahují 5 velikostí < od 400 x 400 mm do 1000 x 1000 mm > ( viz tabulka – projektový podklad ), kromě těchto velikostí je možné na objednávku a po technicko – obchodním projednání dodat adresní provedení.


POPIS PROVEDENÍ :

Tyčový uzávěr má obvykle čtvercový, u atypických provedení obdélníkový průtočný průřez, který je uzavíraný kruhovými tyčemi, ovládanými ručně. Rám TU je svařen z ocelových U - profilů. Do rámu vložené tyče jsou vedeny dvěma kruhovými otvory a na konci opřeny do „L-profilu“. Vložené tyče mohou mít různé rozteče / mezery / pro různé zrnitosti materiálů.

Provedení jednotlivých výrobků podmiňují fyzikální vlastnosti materiálů, pro které jsou určeny. Rámy a uzavírací tyče jsou obvykle vyráběny z ocelí třídy 11. V případě specifického požadavku lze použít otěruvzdorný či korozivzdorný materiál.

Adresní provedení a speciální požadavky je nutno konzultovat s výrobcem !!!

Fotogalerie

Tyčové uzávěry
 

Soubory ke stažení

Co děláme?

Dodávky dopravního zařízení a kompletů

jako jsou např. pásové dopravníky, korečkové elevátory, šnekové dopravníky, skříňové a pásové podavače, turniketové podavače, šoupátkové uzávěry, uzavírací klapky, míchače a elementy pro pneudopravu.

Řešení technologických procesů úpravy nerostných surovin

a výroby stavebního kameniva s následným zpracováním realizační dokumentace a ucelenými dodávkami výrobních uzlů a provozních souborů.

Dále můžeme vyrábět a dodávat

Ocelové konstrukce (pouze části, které kompletují námi dodávané stroje, tzn. vstupní a výstupní části, obslužné plošiny), sila, zásobníky, skluzy atd.

 

Kontaktní formulář